Vláknocementové krytiny

Vláknocementové krytiny jsou lehké a pevné střešní krytiny

Vláknocementové krytiny

Eternit je obecně zažitý název vláknocementové střešní krytiny, které se pokládají na střechy ve formě šablon různých rozměrů a tvarů. Eternit se vyrábí už 80 let. Vyniká svou osobitostí při provádění střech a fasád. Produkty a systémová řešení jsou šetrné k životnímu prostředí, inovativní a vhodné pro různé aplikace - ať už ve vilové zástavbě, v halách nebo ve velkých budovách pro kanceláře, obchodní a veřejná vybavení. Rozmanitost celého systému se hodí jak pro tradiční, tak i pro moderní stavby.

Vláknocementové desky jsou vyráběny lisováním směsi cementu, buničiny, vody a umělých vláken. Hotové výrobky mají přesný tvar, hladký povrch, malou hmotnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Vláknocementové krytiny - od firmy Střechy Jelen s.r.o.

Vlastnosti Eternitu

Jedná se o materiály neutrální vůči životnímu prostředí jako cement, voda, mletý vápenec, vzduch a celulózová vlákna dávají ve své kombinaci nehořlavý stavební materiál - tzv. vláknocement. Současná vláknocementová střešní krytina neboli Eternit je nesrovnatelná s tou, která se vyráběla před 30 - 40 lety.

Dnešní Eternit neobsahuje azbest ani jiné škodliviny. Eternit se stal velmi oblíbeným pro své výjimečné vlastnosti, kterými převyšoval konkurenci. Mezi tyto vlastnosti patřila především nízká hmotnost, dlouhá životnost a vysoká funkčnost. Eternit je odolný proti kapalinám, mrazu, hnilobě a korozi.

Montáž vláknocementové krytiny - od firmy Střechy Jelen s.r.o.

VLÁKNOCEMENTOVÁ STŘEŠNÍ KRYTINA

Tradiční materiál na střechy budov

Galerie vláknocementové krytiny

Vláknocementová střešní krytina, lehká a pevná, která si i na velmi exponovaných místech snadno uchovává své vlastnosti