Pálené krytiny

Pálené tašky se vyrábějí z klasického přírodního a ekologického materiálu - keramické hlíny.

Pálené tašky

Výhodou pálených tašek je vzhledová a barevná stálost, dlouhá životnost těchto krytin. Nevýhodou při rekonstrukcích může být vyšší hmotnost této krytiny. Pálená krytina se hodí pro jakékoliv klima, je chráněna systémem dvojitých drážek - pálené keramické tašky. Jednotlivé tašky ukládáme kus po kusu na latě.

Pálená taška TONDACH je čistě přírodní produkt, který neškodí životnímu prostředí. Je stálobarevná, díky tomu nedochází ke změně barevnosti, má širokou škálu barevnosti, a díky povrchové úpravě se na ní neusazuje mech.

Pálené tašky - od firmy Střechy Jelen s.r.o.

Úpravy pálených tašek

Engoba je barevná povrchová úprava u pálených tašek, vyznačuje se matnou, až pololesklou povrchovou úpravou. Engoba je tenký povlak z keramické směsi vhodného složení (vodou rozplavené jíly obarvené přírodními oxidy železa), který se nanáší na vysušenou tašku, a takto upravený výrobek se následně vypaluje. Glazura je barevná povrchová úprava která se vyznačuje vysokým leskem střešních tašek. Glazura se upravuje stejně jako engoba, ale rozplavené jíly obsahují větší podíl sklovitých příměsí a tašky jsou díky tomu lesklé. Glazura nejenže výrobek zušlechťuje na nejvyšší možnou míru, navíc ho zpevňuje a chrání.

Pálená krytina se hodí pro jakékoliv klima, je chráněna systémem dvojitých drážek - pálené keramické tašky. Jednotlivé tašky ukládáme kus po kusu na latě.

Montáž pálené tašky - od firmy Střechy Jelen s.r.o.

PÁLENÁ TAŠKA A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Pálené tašky neobsahují žádné škodlivé přísady. Při jejich výrobě se postupuje ekologicky - včetně paliv - a neznečišťuje se ovzduší. Pálené tašky se dají snadno recyklovat. Pálený střep má vysoký tepelný odpor, vynikající akumulační vlastnosti a příznivý součinitel prostupu vodních par.

Galerie pálené tašky

Pálená střešní krytina, vytvářÍ příjemnou atmosféru bydlení